Czy schody mogą być lekkie?

Data dodania: 05.12.2019


Urządzając swój dopiero co wybudowany dom, musimy zapewne zdecydować się na schody. Najczęściej na etapie budowy schody są wylewane z betonu, ale nie jest to sztywna reguła. Jeśli już od samego początku wiemy, że nasze schody mają być nietypowe, to warto zostawić dla nich po prostu miejsce, a o ich kształcie i dokładnym wyglądzie zdecydować odrobinę później. Schody na wymiar w dzisiejszych czasach to praktycznie norma, ale warto wiedzieć, jaki mają mieć styl.

Lekkość stopni codziennego użytku

Schody nie muszą być w wyrazie ciężkie i monumentalne. Wręcz przeciwnie – stworzone z odpowiednio dobranych materiałów mogą stanowić świetny przykład wyjątkowo lekkiego elementu domu. Dzięki takiemu, mimo że faktycznie będą dosyć duże, żeby można się było po nich swobodnie poruszać, to będą stanowiły też piękną ozdobę, która nie będzie zakłócała stylizacji parteru. Można się przecież zdecydować na szkło, a przezroczyste stopnie w połączeniu z dobrze dobranymi, delikatnymi barierkami mogą być naprawdę strzałem w dziesiątkę. Produkcja schodów to sztuka, a połączenie takiej produkcji z wymaganiami klientów to czasami zakrawa na cud, ale zdecydowanie możliwy.

Niewidzialne mocowania stopni

Być może jednak nie chcemy szkła, bo nasz dom opływa w drewno. W takim wypadku można zdecydować się na schody, które często nazywane są falą. Przylegając z jednej strony do ściany, trzymają się właściwie tylko dzięki specjalnym mocowaniom właśnie na niej. W rezultacie daje to efekt kanciastej, cieniutkiej fali, która wisi w powietrzu. Takie schody są niezwykle lekkie w wyrazie i na pewno będą spektakularną ozdobą naszej przestrzeni na parterze.