Czy schody musi być widać?

Data dodania: 05.12.2019


Projektując nasz dom, często stajemy przed trudną decyzją odnośnie do schodów. Czy powinny być w centrum domu, czy powinno je być widać? Oglądając różnego rodzaju wizualizacje w internecie, spokojnie można stwierdzić, że schody na wymiar mogą być niesamowitą ozdobą, wręcz punktem głównym otwartej przestrzeni na parterze.

Ponadczasowe drewno w domu

Drewniane parkiety, panele imitujące naturalne słoje desek, czy też płytki stworzone na wzór nieśmiertelnego drewna to coś, o czym marzy bardzo duża część społeczeństwa. Pięknie wykończone podłogi, a na nich równie spektakularnie wybudowane schody, które stworzą nie tylko wygodne połączenie pięter, ale też świetną komunikację w domu, która zapewni komfort, bezpieczeństwo i ogromną wygodę. Wykończone w drewnie schody będą ciepłe, przyjemne w dotyku, i będą się doskonale prezentować. Decyzja o takim wykończeniu zawsze będzie dobra.

Projektowanie schodów to sztuka

Nie zawsze to, co jest dostępne w sklepach, będzie nam odpowiadało. Nawet jeśli wszystko będzie można idealnie dopasować pod oczekiwany przez nas wymiar. Czasami będziemy musieli zdecydować się na zamówienie własnego projektu po to, aby czuć się zakupem w pełni usatysfakcjonowani. Dobrze, aby porządnie zastanowić się przed zakupem konkretnego modelu schodów, bo nie jest to mały koszt, a schody zostaną z nami na wiele lat, jeśli nie na zawsze. Dobranie odpowiednich stopni, ich pokrycia, barierek i wszelkiego rodzaju interesujących nas dodatków to proces, na który potrzeba czasu.