Ile kosztuje wykonanie metalowych schodów?

Data dodania: 25.10.2019


Cena schodów metalowych na wymiar jest zależna od rodzaju surowca z jakiego zostaną wykonane stopnie. Możliwości jest kilka, możemy połączyć metalową konstrukcję, tralki i balustrady wykorzystując drewno. Na metalowej konstrukcji mogą opierać się również stopnie wykonane z kamienia, betonu oraz ze szkła.

Koszt metalowych schodów z drewnianymi stopniami i metalową balustradą po jednej stronie o przeciętnych wymiarach to około 13 tysięcy. W zależności od ilości stopni, wykończenia oraz miejsca montażu cena może się różnić. Jednak trzeba się przygotować na wydatek tego rzędu. Najtańsze schody

Zalety metalowych schodów na wymiar

Schody metalowe to idealne rozwiązanie zarówno do dużych jak i małych pomieszczeń. Metal jest elastycznym materiałem i łatwo poddaje się obróbce. Oznacza to, że mamy możliwość stworzenia unikalnej konstrukcji. Konstrukcja ta może być prosta, spiralna lub w na wzór kształtu helisy. Metal zapewnia wysoką sztywność i odporność schodów na eksploatację. Metalowe schody są o wiele lżejsze i zajmują mniej miejsca niż drewniane czy żelbetonowe konstrukcje. Schody metalowe komponują się w minimalistycznych i industrialnych wnętrzach. Unikalne schody mogą być prawdziwym dziełem sztuki, dlatego zlecając wykonanie metalowych schodów na wymiar, powinniśmy mniej więcej wiedzieć czego oczekujemy od projektu.

Schody metalowe

Ile kosztuje projekt metalowych schodów na wymiar?

Koszt wykonania projektu metalowych schodów na wymiar waha się w granicach od 160-200 zł netto. Przy wycięciu na miejscu musimy liczyć się z dopłatą ok. 100 zł za dodatkową usługę. Podczas pomiaru miejsca na schody ważne, aby robić to najbardziej precyzyjnymi narzędziami jak laser CNC, który inteligentnie wymierza odpowiednią wysokość stopni i kąt nachylenia schodów.

Montaż metalowych schodów na wymiar

Z racji tego, iż metal jest lekkim surowcem jego montaż zajmuje stosunkowo mało czasu. Metal łatwo poddaje się obróbce i pod wpływem wysokich temperatur można nadawać mu różnorodne kształty. Dlatego metalowe schody to idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o unikatowych i jedynych w swoim rodzaju schodów.

Schody metalowe do nowoczesnych wnętrz

Metal połączony z drewnem lub ze szkłem to ostatnio bardzo popularne połączenie, które wpisuje się w minimalistyczny, industrialny styl. Taki styl był kojarzony z zimnymi pomieszczeniami. Jednak kiedy odpowiednio zaaranżujemy schody z pozostałym wnętrzem mogą być głównym punktem oddającym klimat naszego domu.