Wystrój wnętrza na nowy sezon

Data dodania: 18.04.2017


Zmiana wystroju wnętrza przestrzeni codziennego użytku to jeden ze sposobów na świeży start w nowym roku. Jeśli cały poprzedni rok oszczędzaliśmy pieniądze na mały remont, nowy rok jest najlepszą wymówką do wprowadzenia zmian. Wiosna zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto zmienić wystrój wnętrza na nowy sezon, aby mógł cieszyć nie tylko nasze oczy, ale także wszystkich domowników.

W tym roku zieleń wraca do naszych wnętrz, aby zagościć w nich na dłużej. Zarówno jasna, intensywna, jak i ciemna zieleń to odcienie, które będziemy widzieć w tym roku wszędzie. Przyjazne dla środowiska nastawienie wkracza również do designu, a jego symboliczne nawiązanie do zdrowia i szczęścia zachęca coraz więcej osób do wykorzystania tego koloru we wnętrzach własnych domów i mieszkań. Farba naścienna, meble, pościel, a także inne elementy wystroju przybiorą w roku 2017 barwy zieleni.
https://www.nadparseta.pl/

Współcześnie, technologia staje się nieodłączną częścią naszego życia. W związku z tym, coraz częściej tworzy się w mieszkaniach i domach małe, przytulne pomieszczenia, w których można się wyciszyć i zapomnieć o hałaśliwych nowinkach technologicznych. Czytanie książki w jednym pokoju z kimś, kto ogląda telewizję lub gra na konsoli jest praktycznie niemożliwe. Dlatego jednym z trendów stało się tworzenie małych przestrzeni na poddaszu lub w piwnicy, które mają być przeznaczone do nauki i czytania z dala od technologicznego gwaru. Adaptując poddasze pod miejsce wyciszenia możemy wykazać się kreatywnością i tworzyć własne koncepcje struktury przestrzeni, np. we współpracy z producentem schodów.

http://gryfbud.szczecin.pl/

Tworzenie dodatkowej przestrzeni użytkowej np. montując antresolę, wbrew pozorom nie wpłynie negatywnie na odbiór wizualny pomieszczeń. Co więcej, nowe pomieszczenia można wykorzystać nie tylko do wyciszenia, ale także do przechowywania. Dzięki temu nadamy pokojom dziennym świeżego wyglądu, a usuwając nadmiar przedmiotów pozbędziemy się przytłaczającego nas uczucia. Przykładowo, bardzo modne są składane łóżka, które można schować w ścianie, podobnie jak chowane w suficie schody drewniane, a także wielofunkcyjne meble, takie jak składane do postaci półki stoły.

Jednak oszczędność przestrzeni nie musi iść w parze z surowym wyglądem. W tym roku duży nacisk kładzie się na to, aby pomieszczenia były ciepłe i przytulne. Co za tym idzie, w każdym wnętrzu można znaleźć stos poduszek oraz miękkie koce. Aby jeszcze bardziej podnieć poziom komfortu, stosuje się podgrzewane podłogi, które są idealne dla tych, którym marzną stopy zimną.

Mamy nadzieję, że wskazówki dotyczące wystroju wnętrza na nowy sezon uczynią wasze domy i mieszkania przytulnym i ciepłym miejscem. Na pewno świeży, nowoczesny wygląd skradnie serca wszystkim domownikom oraz gościom będą chcieli spędzać wolne chwile.